Medové masáže

16. února v 11:30

Pro masáž se používá výhradně přírodní med bez chemických přísad, třtinového cukru či škrobů. Tato masáž má velmi pozitivní účinek na celé tělo.

Po jejím provedení je zapotřebí přijímat více tekutin, protože lze pociťovat stavy jako po detoxikaci. Masírovanému jsou na záda potřená medem a následně jej masér vmasírovává do kůže. Vhodně zpracovaný med je možné nanášet na různé části těla a masážními technikami na danou část působit. U každého jedince tato masáž trvá různě dlouho. Je to způsobeno tím, že do medu se postupně uvolňují škodlivé látky z těla a jeho konzistence se v průběhu mění. Houstne a zbarvuje se. Po ukončení masáže následuje krátký relax v teple.

Před zahájením masáže se na tělo nanese zahřátý sezamový olej, tím kůži připravíme na vylučování škodlivých látek. Při medové masáži používáme teplý med, jehož léčivé účinky lépe proniknou do těla než je tomu u medu studeného. Na základě speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů, a tím se zlepší jejich přirozená detoxikační činnost. Po ukončení masáže masér zbytky medu utře ubrouskem a nakonec vlhkým ručníkem.